Resultater fra Lydighedsprøven i VPH

søndag den 28. maj 2006

 

  Navn og Hund max. point.

point

1  Steffen og Line 35,0 32,7
2  Leif og Gismo 35,0 29,9
3  Kirsten og Molly 35,0 27,4
4  Karsten og Misty 35,0 24,5
5  Jette og Freja 35,0 22,9
6  Anette og Cooper 35,0 20,8
7  Allan og Buller 35,0 19,1
8  Helle og Tipi 35,0 18,5

 

 

Resultaterne fra Viborg PH's 1. afdeling af

Klub- og Disciplinmesterskab maj 2006

 

Kåringsklassenklassen
Klubmesterskab: Navn på hund 1. Afd. Point Max.  Point Plac.
Navn på fører
Lydighed:      
Charlotte Villekjær Hjalte 28,4 42,0 4
Gert Andersen Rocco 29,0 42,0 3
Jette H. Thygesen Malus 41,3 42,0 1
Janni Steenberg Nico 34,0 42,0 2
Spor:      
Gert Andersen Rocco 14,0 17,0 2
Jette H. Thygesen Malus 15,0 17,0 1
Rundering:      
Charlotte Villekjær Hjalte 0,0 17,0 2
Kenneth Kristensen Frida 0,0 17,0 2
Gert Andersen Rocco 15,5 17,0 1
 
Krimminal-Vinder-klassen
Klubmesterskab: Navn på hund 1. Afd. Point Max. Point Plac.
Navn på fører
Jørgen Jarsskov Milan 178,0 230,0 2
Ulla Mogensen Oscar 186,3 230,0 1
Lydighed:      
Jørgen Jarsskov Milan 52,1 66,0 2
Ulla Mogensen Oscar 62,8 66,0 1
Spor:      
Jørgen Jarsskov Milan 46,0 51,0 1
Ulla Mogensen Oscar 40,0 51,0 2
Rundering:      
Jørgen Jarsskov Milan 29,0 51,0 2
Ulla Mogensen Oscar 34,0 51,0 1
         
Patruljeklassen
Klubmesterskab: Navn på hund 1. Afd. Point Max. Point Plac.
Navn på fører
Henning Christensen Fenris 177,8 230,0 2
Hanne LauridsenUdo217,0 230,0 1
Lydighed:      
Henning ChristensenFenris53,8 66,0 2
Hanne LauridsenUdo63,6 66,0 1
Spor:      
Henning ChristensenFenris41,0 51,0 2
Hanne LauridsenUdo46,0 51,0 1
Rundering:      
Henning Christensen Fenris 41,0 51,0 2
Hanne Lauridsen Udo 51,0 51,0 1
         
Unghundeklassen
Klubmesterskab: Navn på hund 1. Afd. Point Max.  Point Plac.
Navn på fører
Holgerd Virenfeldt Razco 133,0 180,0 2
Heidi SørensenViskey157,5 180,0 1
Lydighed:      
Holgerd VirenfeldtRazco62,5 66,0 2
Kenneth KristensenFrida44,9 66,0 4
Heidi SørensenViskey64,5 66,0 1
Jette FudgeHexa49,1 66,0 3
Spor:      
Holgerd VirenfeldtRazco24,0 31,0 3
Kenneth KristensenFrida21,0 31,0 4
Heidi SørensenViskey31,0 31,0 1
Jette Fudge Hexa26,0 31,0 2
Rundering:      
Holgerd VirenfeldtRazco 20,0 31,0 1
Heidi SørensenViskey19,0 31,0 2


OPRYKNINGS KONKURRENCE - PATRULJEKLASSE

Områdekonkurrence - søndag d. 30. april 2006 i Grenå

Ulla Mogensen og Vindelsbo's Oscar en halv oprykning,
De havde i forvejen en halv oprykning, så de er dermed i Kriminalklassen

Max. point 230

Dagens samlede resultat:
Nr. 1Erik RavnÅrhusHajen Luffi213,0 1/2 opr.
Nr. 2Jens Ole JørgensenGrenåBayogi Remo212,1 ½(+½)=1/1
Nr. 3Ulla MogensenViborgVindelbo`s Oscar205,7 ½(+½)=1/1
Nr. 4Ingrid GjødvadSilkeborgYola193,8 
Nr. 5Martin VollertRandersTesvantes Creuf192,3 
Nr. 6Henning ChristensenViborgVandalens Fenris173,8 
Nr. 7Anders OlsenÅrhusPa-schacks Qvasi171,5 
Nr. 8Thorkild SchnellRandersSlagterns Gaiko165,7 

 

OPRYKNINGS KONKURRENCE - KRIMINALKLASSE

Områdekonkurrence - lørdag d. 29. april 2006 i Silkeborg

Max. point 230

Dagens samlede resultat:
Nr. 1Jens Henrik HaagensenRandersBayogi Kwinta204,8½ opr.
Nr. 2Kim RasmussenGrenåKongeegens Leo189,6 

Tidligere nyheder